В Україні за 100 днів ринку землі уклали понад 28 тисяч угод


В Україні за 100 днів від моменту запуску ринку землі уклали понад 28 тисяч угод щодо понад 70 569 га землі.

Про це повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Крім цього, ціна на землю сільськогосподарського призначення йде вгору — станом на 9 жовтня вона становить у середньому близько 43 879 гривень за гектар.

Для прикладу, 30 липня Міністерство аграрної політики заявляло, що у середньому один гектар землі коштує 40 тисяч гривень.

Лещенко додав, що зараз ключовим завданням та пріоритетом є зробити публічними й доступними всю інформацію та всі ключові операції, які відбуваються на ринку землі.

Система Prozorro з початку жовтня вже приймає заявки на електронні торги з оренди та продажу земель, а перші аукціони відбудуться вже на початку листопада.

Паралельно з цим продовжують виявляти випадки незаконної приватизації державних земель — на геопорталі вже опублікували інформацію про тих, хто всупереч закону декілька разів скористався своїм правом на отримання землі.

Нагадаємо, що 31 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала у другому читанні та в цілому за законопроєкт про ринок землі. А офіційно запустився ринок з 1 липня 2021 року.

Перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи (громадяни України) та не більше ніж 100 гектарів в одні руки. З 1 січня 2024 року землю зможуть купувати юридичні особи — не більше ніж 10 тисяч гектарів в одні руки.

Землі державної та комунальної власності продавати не будуть. Питання про продаж землі іноземцям вирішуватиметься на Всеукраїнському референдумі.

Джерело: Babel

Фото: Pexels