В Україні вперше розпочато навчання громадських радників


В Україні розпочався перший модуль навчального курсу для кандидатів, що виявили бажання стати громадськими радниками та успішно пройшли конкурсний відбір.

Про це повідомляє сайт Координаційного центру з безоплатної правової допомоги.

Громадські радники – це люди, які не мають юридичної освіти, але пройшли спеціальне навчання, спрямоване на правову допомогу жителям місцевої громади у найбільш типових для них питаннях. Інша можлива назва громадських радників –параюристи. Якщо парамедик надає першу, невідкладну медичну допомогу, то параюрист також надає першу допомогу – правову – консультації, інформація та перенаправлення.

Ми впевнені, що громадські радники стануть каталізаторами позитивних змін не лише у правосвідомості людей, а й на рівні територіальних громад та країни загалом, – переконаний Олександр Гриб, начальник управління координації системи надання безоплатної правової допомоги, координатор цієї роботи у Координаційному центрі.

Ініціатива побудови мережі громадських радників та їх відповідне навчання підтримується спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, Міжнародним фондом «Відродження» та Мережею правового розвитку та іншими партнерами у сфері захисту прав людини.

Саме навчання, яке включатиме три модулі, стосуватиметься різних питань, які можуть знадобитися раднику в громаді: безпека, фінансова грамотність, захист своїх прав, робота державних інститутів, пошук допомоги та встановлення зв’язків.

Перший навчальний модуль триватиме до 7 жовтня включно та має назву «Основоположні права людини». У його рамках, зокрема, йтиметься про розуміння прав людини, юридичні гарантії їх реалізації та захисту. Говоритимуть й також про вразливі категорії населення та запобігання дискримінації. Крім того тренери розповідатимуть громадським радникам базові правові питання у галузі сімейного, земельного, трудового, соціального, спадкового права та прав споживачів.