Інституту громадських радників пропонують надати офіційного статусу


Інститут громадських радників – це ланка, яка спроможна допомогти із вирішенням великої кількості правових запитів та проблем громадян.

На цьому наголосив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк на міжнародній конференції «Громадські радники: спільнота та розвиток», повідомляє прес-служба Координаційного центру.

Громадські радники здійснюють «первинну» юридичну консультацію громадян, а потім, якщо є така потреба, перенаправляють до кваліфікованих юристів. Крім того, громадські радники супроводжують громади у вирішенні питань, які не потребують спеціальних юридичних знань.

Перший випуск громадських радників відбувся в Україні наприкінці минулого року. Нині випускники трьох наборів працюють у 14 регіонах – від Чернівецької до Луганської області.

Вважаю роль громадських радників архіважливою. Зокрема, в контексті взаємодії їх із системою БПД. Така взаємодія, в першу чергу, може стосуватися вивчення правових потреб громад, правопросвітництва, проведення навчальних заходів та забезпечення доступу до правової допомоги, – наголосив Олексій Бонюк.

За його словами, інформація від громадських радників про правові потреби громад дозволить формувати державну політику у сфері доступу до правосуддя із врахуванням цих потреб.

Аби робота громадських радників була більш ефективною, виступатиму з ініціативою надати представникам цієї потужної спільноти офіційного статусу. Бажаю громадським радникам сталості, розвитку та перспективи на багато років вперед! – підкреслив Олексій Бонюк.