В Україні суд оголосив перший реальний тюремний термін за гомофобний злочин
В Україні суд оголосив перший реальний термін за напад на ґрунті ненависті через гомофобію.
Ідеться про побиття двох чоловіків у Львові в липні 2021 року. За це нападнику дали 4,1 року в’язниці.
Про це повідомила громадська організація «Інсайт».
Так, група нападників напала на поета Сергія Савіна та музиканта Максима Вербу, бо ті здалися їм схожими на геїв. Чоловіків побили, забрали у них гаманець та телефон.
Сергій Савін (ліворуч) та Максим Верба після побиття.
Згодом правоохоронці затримали чотирьох причетних до злочину. Один з них уже отримав 4 роки в’язниці умовно. Другому нападнику 15 листопада з урахуванням попередньої судимості оголосили 4,1 року реального терміну.
Обвинувачення висунули за статтею 296 статтею Кримінального кодексу України — хуліганство. Проте в обвинувальному акті зазначили гомофобний мотив злочину.
ГО «Інсайт», яка захищає потерпілих, обіцяє зробити все можливе, щоб притягнути до відповідальності ще двох нападників.
Правозахисники зазначають, що злочини, скоєні на ґрунті ненависті через сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність постраждалих, правоохоронці ефективно не розслідують. А потерпілі часто не подають заяви в поліцію, остерігаючись подальшого переслідування чи цькування.
13 травня 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль подав до Верховної Ради законопроєкт №5488, який передбачає покарання за дискримінацію й злочини на ґрунті ненависті.
Зокрема, в законопроєкті вводиться поняття «нетерпимість», яка позначає упереджене ставлення щодо певної групи людей за низкою ознак, зокрема сексуальною орієнтацією та ґендерною ідентичністю.
Організація Об’єднаних Націй із 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року зафіксувала в Україні 18 погроз і нападів на журналістів, правозахисників, громадських і політичних активістів, представників ЛГБТ+ та людей, які їх підтримують, а також на представників нацменшин.
Моніторингова мережа Центру «Наш світ» у 2020 році задокументувала 188 випадків дій на ґрунті гомофобії чи трансфобії, дискримінації, а також інших порушень прав ЛГБТ+ в Україні.
Джерело: Hromadske
Фото: Pexels