В Україні спрощено порядок «будівельної амністії»


З 18 січня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону від 14.12.2018 № 342, яким затверджені Зміни до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудів.

Про це йдеться в повідомленні ДАБІ.

Документом затверджено зміни до порядку проведення технічного обстеження та прийняття в експлуатацію будівель, які за класом відповідальності відносяться до об’єктів з незначними наслідками (СС1) і побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт.

  • з додатків до Порядку №158 виключено інформацію про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм;
  • на законодавчому рівні передбачено можливість подання заяви про прийняття в експлуатацію самобудів та всіх необхідних документів через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві.

Нагадаємо, ця процедура почала діяти з вересня 2018-го і передбачає продовження терміну реєстрації документів на приватні, дачні та садибні будинки та гаражі площею до 300 метрів квадратних, які були збудовані до 2015 року. Амністія також поширюється на будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, які були збудовані до березня 2011 року.