В Україні прискорили видачу адрес об’єктів будівництва


Уряд запровадив єдиний порядок присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва, який дозволяє отримати адресу об’єкта будівництва та нерухомого майна за 5 днів, тоді як до цього термін становив у середньому 30 днів.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, відповідна постанова Кабміну №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» набула чинності 28 квітня цього року, передає УНІАН.

За його словами, ці зміни сприятимуть покращенню бізнес-клімату в Україні та, у свою чергу, підвищенню позиції нашої країни в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Досі наданням поштових адрес об’єктам будівництва займаються органи місцевої влади на власний розсуд. Немає чіткої процедури та за строками це триває в середньому 30 днів. Звичайно, це сприяє корупційним зловживанням і гальмує ведення бізнесу. Тому для мінімізації корупційних ризиків та спрощення умов ведення бізнесу вводиться єдиний, чіткий і прозорий порядок присвоєння поштових адрес будівельних об’єктах. Вони будуть надаватися автоматично до початку будівництва разом з містобудівними умовами та обмеженнями або будпаспортом, — написав Парцхаладзе.

Чиновник зазначив, що порядок визначення реквізитів адреси об’єкта будівництва або нерухомого майна буде розроблено Мінрегіоном.

Крім того, міністерству також доручено розробити перелік лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, яким не присвоюється поштова адреса, — написав Парцхаладзе.

Також він зазначив, що даною постановою спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Це можна буде зробити через зручний онлайн-кабінет за 1 день замість 10-ти, — додав чиновник.