В Україні планують обмежити висотність забудови


В Україні необхідно впроваджувати європейську практику при плануванні території і насамперед, це стосується будівництва.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Наразі забудовники дотримуються лише «червоних ліній», визначених в містобудівній документації, які позначають дозволені межі для будівництва, а в Європі – є ще «зелені» (паркові зони, сквери) і «блакитні» лінії обмеження в містобудуванні. Вони затверджуються органом місцевого самоврядування на сесії і є складовою генерального плану забудови населеного пункту.

Так, застосування «зелених» ліній забороняє будівництво будь-яких об’єктів у паркових зонах навіть за умови, якщо земля є приватною. «Блакитні» лінії направлені на регулювання обмеження забудови за критерієм висотності у населених пунктах, що, в першу чергу, — вирішить проблеми хаотичної забудови і сприятиме гармонізації міського простору.

На сьогоднішній день дуже затягується прийняття генеральних планів. Досі такий документ не прийнятий і по Києву. Ми маємо випадки скандальних забудов у місті, тому для нас дуже важливо, враховуючи пропозиції від управлінь архітектури, культури і спадщини,  затвердити єдині правила для розробки містобудівної документації, які стануть нормою  для забудовників. Це має бути спільне рішення і чітко окреслена лінія, яка б визначала, що жоден чиновник не зможе впливати на рішення органу місцевого самоврядування щодо забудови і внесення в генеральний план будь-яких змін, — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що з прийняттям закону щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства, органи місцевого самоврядування отримали право самостійно визначати містобудівну політику.

Наразі лише три обласних центри України – Полтава,  Хмельницький, Запоріжжя  відмовляються брати на себе такі повноваження. І з боку місцевих жителів ця ситуація виглядає дивною, адже вони наразі не мають впливу на прийняття рішень щодо забудови їх території. Тому, при передачі цих повноважень для нас важливо мати можливість відповідати за прийняття генерального плану, який приймається місцевим самоврядуванням і детального планування, яке дозволить регіонам швидко розвиватися, — розповів урядовець.