Нагадаємо, що 1 червня Верховна Рада України підтримала в другому читанні та в цілому цей законопроєкт. За нього проголосували 276 нардепів.

У прикінцевих положеннях зазначається, що цей закон вводиться в дію через шість місяців із дня його опублікування (15 червня).

Законопроєкт передбачає, що інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування — це система, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передачу матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні. Вона має взаємодіяти з Єдиним реєстром досудових розслідувань та системою, яка функціонує в суді.

Проєктом закону доповнено Кримінальний процесуальний кодекс положеннями, якими закріплено правові основи використання інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування в діяльності учасників кримінального провадження.

Зокрема, передбачається:

  • функціональне призначення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування;
  • надання доступу до матеріалів, які зберігаються в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування;
  • можливість інтеграції інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування з іншими інформаційними, інформаційно-телекомунікаційними системами у випадках, передбачених законом.

Матеріали досудового розслідування, які знаходяться у цій системі, будуть передаватися в електронній формі.

Однак за рішенням слідчого, дізнавача, прокуратури, слідчого судді або суду вони можуть надаватися у паперовій формі.

Підписані та узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі і їх копії в електронній та паперовій формі будуть визнаватися оригіналами.

Несанкціоноване втручання у роботу системи каратиметься.

Джерело: bykvu.com

Фото: Pexels