В Україні мають посилити карантин з 22 вересня


Державна комісія вже у вівторок, 21 вересня, має зібратися для запровадження по всій території України «жовтого» рівня карантину. Він має запрацювати з 22 вересня.

Також уряд продовжив дію адаптивного карантину до кінця року.

Про це повідомили у Кабміні за результатами селекторної наради.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій планує запровадити «жовтий» рівень епідемічної небезпеки по всій території країни з 00 годин 00 хвилин 22 вересня.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль своєю чергою нагадав, що разом з посиленням карантину запрацюють і нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, в яких вакциновано першою дозою не менше як 80% персоналу.

«Ми змінили підхід до карантинних обмежень та дозволили роботу таким закладам, щоб не зупиняти економічний та освітній процес у нашій країні. Держава надала можливість кожному громадянину щепитися безкоштовно різними вакцинами на вибір», — наголосив Шмигаль.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%.

«Навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване. Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, ліжка з киснем на 29%, але при цьому людей, яким призначена киснева терапія, на цих ліжках — 19%», — наголошує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Раніше Ляшко зазначав, що МОЗ продовжить відстежувати індикатори розвитку епідемії. Якщо ситуація у регіонах погіршиться, Комісія ТЕБ та НС знову збереться і рекомендуватиме переведення їх на «помаранчевий» або «червоний» рівень.

Нагадаємо, що з 24 лютого (і тепер щонайменше до 31 грудня) в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

З 20 вересня запрацювали також нові карантинні обмеження, які передбачають певні бонуси для вакцинованих.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels