В Україні хочуть створити фінансовий суд, який захищатиме кредиторів


Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про створення спеціалізованого фінансового суду, який врегульовуватиме суперечки щодо проблемних банківських кредитів.

Про це заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко в коментарі Reuters.

Спеціалізований суд, або палата суду, має забезпечити кращий захист кредиторів, які в іншому разі не змогли б повернути свої позики через судову систему з історією корупції. У НБУ планують до 2023 року знизити частку неробочих позик до 24% проти нинішніх 42%.

«Обсяг кредитів у банківській системі становить більше ніж один трильйон гривень, це приблизно 40 мільярдів доларів. Це велика сума, і її варто захищати», — зазначає глава НБУ.

Він каже, що неефективна кредитна практика «ПриватБанку» до його націоналізації призвела до збитків фінустанови у 5,5 мільярда доларів, чого не визнають його ексвласники.

«Саме тому ми зараз обговорюємо варіант створення спеціалізованого суду або судової палати в Україні, яка буде розглядати питання між кредиторами та позичальниками, а також між інвесторами та одержувачами інвестицій».

Він вважає, що скорочення проблемних кредитів допоможе залучити також іноземних приватних інвесторів у банківську систему України.

Також у НБУ вважають «системним ризиком» те, що більша частина банківського сектора наразі перебуває в руках держави. Там хочуть знизити цей показник до 25% найближчими роками.

Джерело: reuters.com, hromadske.ua

Фото: Pexels