В США засудили до трьох в’язниці фармацевта, який навмисне зіпсував вакцини


Американського фармацевта засудили до трьох років в’язниці після визнання, що він навмисно виймав вакцини Moderna з холодильника, хоча знав, що вони повинні зберігатися за низької температури.

Про це заявив окружний суддя Бретт Людвіг, цитує FOX23.

У залі суду 46-річний Стівен Р. Бранденбург зізнався, що наприкінці грудня 2020 року у Медичному центрі «Аврора» у Вісконсині навмисно виймав дози вакцини з холодильника на кілька годин.

Фармацевт визнав свою провину за двома злочинами, які стосувалися спроб втручання у споживчий товар. Федеральне звинувачення проти Бранденбурга стверджувало, що він діставав дози вакцини «з необдуманим ігноруванням ризику, що іншій особі загрожуватиме смерть або тілесні ушкодження».

Бранденбург, який працював фармацевтом у медичному центрі «Аврора», пояснив, що псував дози вакцини Moderna, оскільки вважав, що вони — шкідливі.

У заяві перед винесенням вироку Бранденбург заявив, що відчуває «великий сором» і бере відповідальність за свої дії. Він вибачився перед своїми колегами, родиною та громадою Графтона.

Фармацевт повинен сплатити 83 300 доларів (2,2 млн грн) збитків лікарні в штаті Вісконсин, де він працював.

«Це було серйозним правопорушенням. Це сталося у розпал глобальної пандемії», — сказав окружний суддя Бретт Людвіг під час оголошення вироку.

Порушник навмисне зіпсував майже 600 доз вакцини від коронавірусу, які потім ввели 57 людям. Співробітник шпиталю, який витягнув вакцини, спершу заявив, що зробив це помилково, намагаючись знайти щось у холодильнику. Втім пізніше з’ясувалося, що він це зробив навмисне — причому принаймні двічі.

Через тривале перебування вакцини не в холодильнику вона, найімовірніше, зіпсувалася. Але до цього нею вже встигли щепити 57 людей. Решту з-понад 500 доз, що залишилися, шпиталь утилізував. За оцінками шпиталю, це завдало йому десь 8-11 тисяч доларів збитків.

Керівник шпиталю Ґрафтона Джеф Бар заявив, що зіпсована вакцина не повинна викликати проблем зі здоров’ям у вакцинованих. Вона лише буде менш дієвою або й узагалі не матиме ефекту. 

Джерело: fox23.com, hromadske.ua

Фото: Pexels