В США Слон подав в суд на зоопарк через умови утримання


Апеляційний суд штату Нью-Йорк узяв до розгляду позов самки слона на прізвисько Геппі, в якому вона скаржиться на примусове утримування в зоопарку.

Це перший випадок в англомовній системі права, коли позивачем є не людина.

Про це повідомляє неурядова організація Nonhuman Rights Project, яка представляє інтереси Геппі в суді.

Слониха проживає в зоопарку міста Бронкс протягом 40 років: туди її перевезли з Таїланду разом із шістьома іншими слоненятами. Із 2002 року Геппі жила майже сама після того, як слонів, із якими вона жила, перевезли в інше місце або приспали.

У Nonhuman Rights Projects узялися за справу Геппі у 2018 році, подавши до суду справу про habeas corpus. Це юридичний принцип, який гарантує звільнення ув’язненого від незаконного тримання під вартою.

Таким чином адвокати Геппі вимагають звільнити її з зоопарку, стверджуючи, що вона перебуває там проти своєї волі. Як доказ вони нагадують, що у 2005 році Геппі пройшла так званий дзеркальний тест, яким виявляють самосвідомість у тварин.

Із 2018 року справа, подана від імені Геппі як позивачки, розглядалася у понад двох десятках судів; у всіх випадках суди відмовляли у відкритті провадження. Зоопарк стверджував, що всі рішення щодо слонихи мають ухвалювати його компетентні фахівці.

Відповідно до оприлюднених Nonhuman Rights Project судових документів, 4 травня Апеляційний суд штату Нью-Йорк погодився взяти справу на розгляд, створивши прецедент. Петицію на підтримку Геппі на сайті Change.org уже підписали понад 1,3 мільйона людей.

Axios нагадує про аналогічний випадок 2018 року, коли суд розглядав справу habeas corpus щодо двох шимпанзе. Один із суддів у цій справі зазначив, що рано чи пізно суди мають остаточно розв’язати питання юридичної суб’єктності тварин.

Джерело: hromadske.ua