В Росії планують зробити порнографічні матеріали доступними тільки після реєстрації на держсайті


Головний радіочастотний центр Росії запропонував посилити доступ до порнографії в інтернеті, щоб його переглядали тільки повнолітні громадяни.

Підтверджувати вік потрібно буде через портал державних послуг.

Пропозицію відомства вивчило російське видання «Коммерсантъ».

Так, пропозиції висловив Головний радіочастотний центр Росії, підпорядкований Федеральній службі з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій.

Порноконтент пропонують розділити на «незаконний» і «не заборонений законом». Доступ до останнього відкриватимуть лише повнолітнім.

До «незаконного» порно автори віднесли дитячу порнографію та «явно образливу», як-от зґвалтування. «Не заборонену законом» порнографію автори визначають як матеріали, що подаються у вигляді «натуралістичних зображень або описів статевих органів повнолітньої людини та/або статевих зносин за участю повнолітніх людей за їхньої згоди».

Серед варіантів перевірки віку автори ініціативи вказали розробку порносайтами системи верифікації користувачів або вхід через державну систему ідентифікації громадян ЕСІА (її використовують на сайті держпослуг). Доступ до контенту повинен бути обмежений доти, поки користувач не підтвердить свій вік.

«Наше головне завдання — убезпечити дітей від деструктивного контенту», — заявив виконувач обов’язків керівника Науково-технічного центру Головного радіочастотного центру Роман Коросташов.

Використання ЕСІА з цією метою пріоритетне, адже саме ця система має юридичну значущість, додав він.

У Федеральній службі з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій не відповіли на запит журналістів стосовно цієї ініціативи.

Наразі виготовлення та обіг будь-якої порнографії заборонені за ст. 242 Кримінального кодексу РФ. Але покарання фактично не працює, на відміну від ст. 242.1, яка передбачає залучення неповнолітніх. Закон не забороняє приватний перегляд будь-якої порнографії.

Чинне законодавство вже має у своєму розпорядженні механізмами для боротьби з порнографією в інтернеті, але заблокувати всю її складно: порносайтів безліч, і вони можуть бути перенесені на інші адреси.

Російські експерти сходяться на думці, що в разі блокування у користувачів залишаться сервіси VPN, які успішно працюють у Росії. Щоб цього уникнути, у контур регулювання доведеться вносити й іноземні корпорації. Щодо верифікації через державні сайти, експерти сумніваються, що на це зважаться багато ресурсів, які надають порноконтент.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels