В республіці Чад померли 44 ув’язнених через 46-градусну спеку


У в’язниці міста Нджамена в африканській республіці Чад за одну ніч померли відразу 44 ув’язнених. Вони сиділи в одній камері при температурі 46 градусів.

Про це пише BBC News.

Ув’язнених виявили мертвими ще в квітні 2020 року, і тоді в прокуратурі припустили, що вони прийняли отруту (тіла 40 ув’язнених були поховані, а ще 4 доставили до патологоанатома, який і виявив сліди отруйної речовини). Міністр юстиції Чаду Джимета Арабі при цьому заперечував жорстоке поводження з ув’язненими.

Однак пізніше Національна комісія з прав людини представила звіт, в якому йдеться про критично переповнені камери, пекучу спеку, а також про спрагу і голод, які відчували ув’язнені.

У звіті посилаються на свідчення 14 ув’язнених, які вижили та розповіли, що єдиною їжею були фініки, яких не вистачало на всіх, а через спеку деякі люди падали, інші ж зверталися до охоронців за допомогою, але ті все ігнорували.

Міністр Арабі заявив, що звіт взяли до уваги і розпочали розслідування для пошуку відповідальних за те, що сталося.

За відомостями місцевої прокуратури, померлі ув’язнені підозрювалися в причетності до організації «Боко Харам» — це радикальна ісламістська організація, члени якої виступає проти західних цінностей, освіти, культури і науки. Вони входили до групи з 58 підозрюваних, захоплених під час великої військової операції проти бойовиків в районі озера Чад.

Однак в звіті Національної комісії з прав людини йдеться, що померлі ув’язнені були цивільними особами, яких випадково заарештували.

Фото: pixabay