В ОАСК оскаржили перевірку COVID-сертифікатів


В Окружний адміністративний суд Києва подали позов про незаконність перевірки COVID-сертифікатів у громадських місцях.

Позивач просить виплатити моральну компенсацію у розмірі мільйона гривень.

Про це пише пресслужба ОАСК.

Там зазначають, що з оскарженням певних положень постанови уряду про запровадження карантину звернувся житель Миколаєва.

«Позивач, окрім іншого, просить суд скасувати п. 18 вказаної постанови в частині надання права працівникам Нацполіції, Нацгвардії, посадовим особам, уповноважених органами місцевого самоврядування проводити на вулицях, у парках, інших громадських місцях (закладах громадського харчування, розважальних закладах, транспорті) вибіркову перевірку документів, а також документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки», — йдеться у повідомленні.

Наразі суд вирішує, чи відкривати провадження у цій справі.

Зазначимо, що періодично у соцмережах зʼявляються відео та публікації, що, мовляв, демонстрація COVID-сертифіката чи довідки про вакцинацію — це розголошення медичної таємниці та порушення прав громадян.

Утім, у МОЗ заперечують це, оскільки медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію жодних таких відомостей немає.

Джерело: Babel

Фото: coronavirus.rbc.ua