В Ізраїлі порушникам режиму самоізоляції загрожує кримінальна відповідальність


Влада Ізраїлю доручила правоохоронцям притягати до кримінальної відповідальності хворих на COVID-19 громадян, які свідомо порушуватимуть режим самоізоляції.

Про це йдеться в заяві прем’єр-міністра країни Нафталі Беннетта, яку цитує The Times of Israel.

Чиновники, серед яких керівник поліції Кобі Шабтай та міністр охорони здоров’я Ніцан Горовіц, домовилися, що проти порушників карантинних норм правоохоронці висуватимуть кримінальні обвинувачення.

Також Нафталі Беннетт заявив, що для перевірки місць перебування громадян, які повинні знаходитися на самоізоляції, будуть використовувати технологічні засоби. Він попросив генерального прокурора та міністра громадської безпеки вивчити правові наслідки такого кроку.

Система контролю дозволить поліції відстежувати місцеперебування хворих на COVID-19 громадян, які мають знаходитися у місцях самоізоляції.

Їм на мобільні телефони відправлятимуть текстові повідомлення з гіперпосиланням. Коли людина натискатиме на посилання, її фізичне місце перебування негайно повідомлятиметься правоохоронцям.

Водночас видання вказує, що поки незрозуміло, як система працюватиме з тими, хто не має телефонів, зокрема маленькими дітьми. Або ж якщо громадяни вирішать не носити телефони з собою, виходячи з дому.

За нинішньою системою, тим, хто перебуває на самоізоляції, повідомляють, що їх може відвідати поліція у будь-який час. Водночас це рідко трапляється на практиці.

Нагадаємо, що з початку пандемії в Ізраїлі з населенням у дев’ять мільйонів людей загалом виявили понад 851 тисячу випадків COVID-19, 6 448 людей померли від ускладнень захворювання. 

Останнім часом кількість хворих в Ізраїлі зростає. Так, 16 липня в країні виявили 1 118 випадків — найвищий показник за майже чотири місяці. У МОЗ заявили, що потрібно певним чином обмежити випадки надходження хворих на коронавірус з-за кордону.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels