Уточнено порядок оцінювання роботи державних службовців
Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 640 «Про затвердження Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців».
Про це повідомила прес-служба Національного агентства України з питань державної служби.
Після внесення змін та уточнень процедура оцінювання для державних службовців, зокрема, категорії «А», відбуватиметься наступним чином.
1. Визначення змісту, процедури та суб’єкта постановки завдань
Зміст
Завдання і ключові показники ефективності визначаються з урахуванням стратегічних документів державного рівня, положенням про державний орган і повинні відображати кінцевий результат, на досягнення якого спрямовано службову діяльність державних службовців.
Завдання і ключові показники ефективності для державних службовців, які займають посади державних секретарів міністерств, є однаковими, та затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням НАДС, а також можуть переглядатися щокварталу у разі внесення змін до стратегічних документів державного рівня, типових завдань і ключових показників для керівників центральних органів виконавчої влади та їх заступників, положення про відповідний державний орган.
Процедура
Завдання і ключові показники для державних службовців, які займають посади державних секретарів міністерств, є однаковими та затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням НАДС.
Завдання і ключові показники для керівників центральних органів виконавчої влади визначаються на основі типових завдань і ключових показників, які затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням НАДС. Визначення завдань і ключових показників для заступників здійснюється після визначення завдань і ключових показників їх керівників.
Хто є суб’єктом? (хто встановлює завдання)
У новій редакції завдання і ключові показники для цієї категорії державних службовців встановлює:
- Міністр – для керівника центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через такого міністра;
- Міністр Кабінету Міністрів України – для Державного секретаря Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується безпосередньо Кабінетом Міністрів України;
- Державний секретар Кабінету Міністрів України – для своїх заступників;
- керівник центрального органу виконавчої влади – для своїх заступників.
2. Процедура оцінювання
Підготовка звіту
У двотижневий строк з дня прийняття наказу (розпорядження) про проведення оцінювання державний службовець складає звіт про свою службову діяльність щодо виконання затверджених завдань і ключових показників, що подається особі, яка буде проводити оціночну співбесіду.
Оціночна співбесіда
За результатами розгляду поданого звіту може проводитись оціночна співбесіда з державним службовцем для обговорення виконання поставлених завдань і ключових показників, дотримання загальних правил етичної поведінки та вимог у сфері запобігання корупції, а також готуються пропозиції щодо результатів оцінювання службової діяльності державного службовця. Зазначення негативної оцінки в пропозиціях щодо результатів оцінювання без проведення оціночної співбесіди не допускається.
3. Визначення результатів оцінювання та їх затвердження
У пропозиціях щодо результатів оцінювання зазначається негативна, позитивна або відмінна оцінка з її обґрунтуванням.
Державний службовець ознайомлюється з пропозиціями щодо результатів оцінювання та у разі наявності зауважень може їх викласти з відповідним обґрунтуванням.
У разі надходження пропозицій щодо результатів оцінювання державного секретаря міністерства з негативною оцінкою НАДС утворює комісію для вивчення обґрунтованості негативної оцінки.
За результатами розгляду звіту, пропозицій щодо результатів оцінювання з урахуванням зауважень державного службовця (за наявності) та проведення суб’єктом призначення додаткової оціночної співбесіди з таким державним службовцем (за потреби) суб’єкт призначення затверджує висновок щодо результатів оцінювання державного службовця.
Прийняття запропонованого проекту акта дозволить належним чином та у відповідні терміни здійснити оцінювання результатів службової діяльності державних службовців.