Як відомо, 16 лютого парламент прийняв у другому читанні проєкт закону №4531 про відновлення проведення конкурсів на державні посади. Конкурси скасували на період карантину (відповідний законопроєкт про зміни до держбюджету 2020 року ухвалив Парламент у квітні минулого року). За цей час понад 22 тисячі осіб призначено без конкурсів (понад 10%  загальної кількості держслужбовців).

Спікер парламенту Дмитро Разумков зазначений закон підписав. Однак президент повернув його з пропозиціями, текст яких наразі не опублікований.

Під час розгляду законопроєкту до нього намагалися внести поправки, що розширюють повноваження виконувачів обов’язків міністрів. Одна з поправок мала повернути в.о. низку повноважень, зокрема право на призначення заступників і голів підприємств. У залі її провалили.

У результаті підтримана поправка №13 голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи. Нею частково розширюються повноваження в.о. міністрів. Також вона встановляє, що один і той самий виконувач обов’язків міністра не може обіймати посаду понад 60 днів.

Джерело: w1.c1.rada.gov.ua, bykvu.com

Фото: Pexels