Успішні компанії: як з’явились ідеї відомих стартапів
Мабуть, ви й самі знаєте, що цікаві ідеї приходять спонтанно і несподівано: за чашкою кави з друзями в місцевому кафе, в душі, під час обідньої перерви в офісі чи просто під час прогулянки. Найкращі стартапи, які перетворились у всесвітньо відомі компанії, були результатом раптової ідеї, яка віддзеркалювала потреби самого інноватора чи людей, які його оточували, а разом із наполегливою працею, креативним мисленням та командою професіоналів, які цим займались, змінили наш світ та принесли своїм розробникам мільйони доларів.
У Кевіна Сістрома ідея створення цієї мережі виникла під час навчання у Стенфордському університеті. Одного разу викладач забрав у Кевіна його дзеркальний фотоапарат, а натомість надав апарат Holga, який дозволяв створювати ефект засвічення і віньєтування, пізніше студенту сподобалось знімати вантажні фото.
Після закінчення університету Сістром і його партнер Майк Крігер, який також навчався у Стенфорді, почали працювали над створенням програми, яка дозволяла ділитися зображеннями. В той момент Кевін вже усвідомлював, що якість фото в дечому залежить від фільтрів. У той же день він створив перший фільтр для Instagram — X-Pro II, що перетворював звичайні знімки в модні художні зображення.
Сьогодні Instagram — це безкоштовний додаток для обміну фотографіями та відеозаписи з елементами соціальної мережі, яке також дозволяє використовувати фільтри, а також поширювати контент через свій сервіс. У жовтні 2010 року Instagram побачив світло, а вже через місяць до нього приєднався перший мільйон користувачів. Сьогодні це ще й популярна площадка для рекламування своїх послуг, особистого бренду та поширення натхнення.
Джек Дорсі з дитинства більше любив слухати поліцейське радіо, ніж гуляти з друзями на подвір’ї. Джек приходив в захват від коротких спалахів інформації, яким ділилися представники правопорядку і швидкої допомоги.
Пізніше у випуску новин на каналі CBS Дорсі скаже, що йому подобалося, як вони говорили в тому, куди йдуть, що роблять і де знаходяться. Так, був створений Twitter в 2006 році.
На сьогоднішній день це сервіс для публічного обміну короткими (до 140 символів) повідомленнями за допомогою веб-інтерфейсу, SMS, засобів миттєвого обміну повідомленнями або сторонніх програм-клієнтів для користувачів інтернету будь-якого віку.
eBay
У 1995 році П’єр Омідьяр вирішив купить акції. Побачивши, що акції однієї ігрової компанії коштують $ 15 за акцію, П’єр відразу ж віддав гроші брокеру для здійснення угоди. У підсумки цінні папери були куплені по $ 24 за штуку — саме таку вартість мали акції для звичайних людей.
З цього моменту Омідьяр зрозумів, що переваги ефективного ринку не доступні для всіх. Також він усвідомлював, що звичайні люди торгують не цінними паперами, а речами, так і народилася ідея створити платформу в інтернеті, яка зможе надати рівні можливості для всіх людей.
На даний момент світ знає eBay як компанію, яка надає послуги в областях інтернет-аукціонів (основне поле діяльності), інтернет-магазинів, миттєвих платежів. Управляє веб-сайтом eBay.com і його місцевими версіями в декількох країнах, володіє компаніями PayPal і Ebay Enterprise.
Бен Сільберман в дитинстві обожнював збирати різні колекції, особливо захоплювався комахами. Він любив їх засушувати, підписувати і поміщати в коробки.
Уже після закінчення Єля за курсом технологій Сільберман влаштувався в Google, але все ж вирішив повернутися до власної ідеї створення програми та покинув відому корпорацію. Згадавши, в своїй пристрасті до колекції і про бажання показати їх всім, Бен разом зі своїм партнером і другом Полом Скьярра створив Pinterest.
Сьогодні Pinterest — це соціальний інтернет-сервіс, фотохостинг, що дозволяє користувачам додавати в режимі онлайн зображення, поміщати їх у тематичні колекції і ділитися ними з іншими користувачами.
Snapchat
Цей стартап також родом із Стенфордського університету. Співзасновники Еван Шпігель і Боббі Мерфі жили в одному котеджі земляцтва Kappa Sigma.
Ми не були крутими, — розповідав Мерфі Forbes — Але працювали над тим, щоб ними стати.
Сьогодні Snapchat є мобільним додатком для обміну повідомленнями з прикріпленими фото і відео. На сьогоднішній день він налічує більш 100 млн зареєстрованих користувачів і близький до завершення раунду фінансування в 20 мільйонів доларів при оцінці в $ 10 млрд.
Coursera
Найбільша освітня онлайн-платформа була заснована двома професорами Стенфорда. Даффі Коллер і Ендрю Нг довгий час були колегами на кафедрі комп’ютерних наук Стенфорда.
Ідея Coursera зросла з надзвичайно популярного на кафедрі класу комп’ютерного навчання, в якому Нг викладав в 2011 році. 104 тис. чоловік ввійшли в нього через Інтернет, більш 46 тисяч виконали принаймні одне домашнє завдання, 13 тисяч з них отримали сертифікат проходження курсу.
Сьогодні Coursera пропонує користувачам більше 600 безкоштовних курсів, на сервісі зареєстровано сім мільйонів студентів. Нг недавно став провідним фахівцем Baidu з наукових досліджень, Коллер залишається президентом Coursera донині. Платформа продовжує успішно функціонувати і залучати мільйони інвестицій.