Уряд схвалив законопроєкт Мінюсту про медіацію
Кабмін на сьогоднішньому засіданні схвалив законопроєкт Мінюсту щодо медіації.
За словами міністра юстиції України Дениса Малюськи, документ передбачає порядок альтернативного врегулювання спорів за допомогою медіаторів.
«Зокрема, це зменшить рівень завантаженості українських судів та рівень невиконання рішень судів. Додаткове фінансування не потрібне – навпаки, буде економія за рахунок розвантаження судової системи», – зазначив міністр.
Мінсоцполітики планує з Мінюстом доопрацювати цей проєкт з огляду на можливість деяких категорій осіб на безоплатне вирішення спорів медіаторами.
Що пропонується:
- процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах (спорах), які виникають, зокрема, з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним, обвинуваченим та в інших сферах суспільних відносин;
- фізичні та юридичні особи зможуть звернутись до медіатора для проведення медіації як до звернення до суду, третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу, так і під час судового, третейського чи арбітражного провадження або під час виконання рішення суду, третейського суду чи міжнародного комерційного арбітражу;
- медіація проводитиметься за взаємною згодою сторін медіації відповідно до принципів добровільності; конфіденційності; незалежності та нейтральності, неупередженості медіатора; самовизначення та рівності прав сторін медіації;
- набути статус медіатора зможе будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку у сфері медіації в Україні або за її межами. Підготовка у сфері медіації становитиме не менше як 90 годин навчання медіатора, у тому числі 45 годин практичного навчання, та включатиме теоретичні знання та практичні навички щодо принципів, порядку та методик проведення медіації, правового регулювання медіації, етики медіатора, ведення переговорів та врегулювання конфліктів (спорів).
Також проектом закону пропонується визначити права та обов’язки медіатора та сторін медіації, порядок проведення медіації, а також вимоги до договору про медіацію та до угоди про врегулювання конфлікту (спору) за результатами медіації.
Фото: ohiobar.org