Уряд Нідерландів йде у відставку через податковий скандал


Уряд Нідерландів оголосив про відставку після гучного скандалу з соціальними виплатами по догляду за дитиною.

Починаючи з 2012 року місцева податкова служба помилково звинуватила тисячі родин у тому, що вони отримували ці виплати шахрайським способом, й вимагала від них повернути гроші — йшлося про десятки тисяч євро.

Через це чимало цих сімей опинилися в скрутному фінансовому становищі. Багато хто залишав свої домівки, переїжджаючи в дешевші райони, у деяких на тлі непростої ситуації розпадалися родини.

Проте згодом з’ясувалося, що звинувачення у шахрайстві хибні. Насправді йшлося про незначні помилки під час заповнення документів.

Серед тих, хто став жертвою звинувачень з боку влади, було чимало мігрантів та багатодітних родин.

До того ж постраждалі жалілися на психологічні проблеми, пов’язані з тим, що на них поставили клеймо «шахраїв».

«Десятки тисяч батьків потрапили під колеса держави. Невинні люди були притягнені до відповідальності, а їхні життя — зруйновані», — заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, оголошуючи про відставку уряду.

Втім, оскільки через два місяці в Нідерландах відбудуться парламентські вибори, то уряд, попри оголошення про відставку, поки що продовжить виконувати свої обов’язки, аби країна не опинилася в ситуації безвладдя на тлі боротьби з пандемією.

Лише міністр економіки вирішив піти зі своєї посади негайно.

При цьому прем’єр Рютте заперечив, що відставка уряду є лише символічною.

Рютте обіймає посаду прем’єра Нідерландів з 2010 року і, судячи з опитувань громадської думки, має хороші шанси залишитися на ній і після майбутніх парламентських виборів — навіть попри скандал.

Джерело: bbc.com

Фото: Pexels