Умови в’їзду та перебування заробітчан в Польщі значно спростили
Іноземці з держав, що не є країнами-членами Європейського Союзу, зможуть одержати посвідку на тимчасове перебування у Польщі у рамках перенесення до країни підприємства з іншої держави.
Це закріплено у новому законопроекті про іноземців, який 11 липня прийняв польський уряд, пише Польське радіо.
Максимальний період перенесення буде складати 3 роки у випадку менеджерів та фахівців, а також один рік для працівників, котрі проходять стажування. Після завершення цього періоду вони муситимуть покинути територію держав ЄС, якщо не отримають посвідку на проживання на інших підставах, згідно з нормами Спільноти або національним законодавством.
Для того, щоб скористатися перевагами перенесення, буде вимагатися попереднє працевлаштування у рамках того самого підприємства або тієї самої групи підприємств упродовж щонайменше 12 місяців у випадку менеджерів та фахівців, а також 6 місяців у випадку працівників, котрі проходять стаж, – повідомили в Інформаційному центру уряду.
Дозвіл на перебування у Польщі у рамках перенесення до країн підприємства буде видавати воєвода. Із заявою може звертатися фірма, яка приймає іноземця на роботу. На підставі такого дозволу іноземець зможе працювати на терені усього ЄС у рамках даного підприємства.
Інтенсивна економічна міграція поляків після вступу Польщі до ЄС в 2004 році та одночасне динамічне збільшення зайнятості і дефіцит робочої сили в окремих галузях народного господарства, що виникає внаслідок цього, викликали великий інтерес з боку польських роботодавців у пошуку працівників за межами кордонів Польщі, – пояснили у відомстві.
Для іноземців, котрі хочуть отримати посвідку на постійне перебування у Польщі, буде введено нову вимогу. Вони повинні знати польську мову щонайменше на рівні B1 (середній рівень). Від цього обов’язку звільнятимуть дітей іноземців до 16 років та тих, які народилися на терені Польщі. Нинішні правила не вимагають мінімального рівня знання польської мови.
Проект впроваджує також спрощення для іноземців, котрі хочуть оселитися у Польщі на постійній основі у зв’язку з їхнім польським походженням. Зміни також спрощують процес видачі рішення у справі обов’язку іноземця до повернення.