Українські юристи пообіцяли писати зрозумілою мовою


Юристи та юркомпанії підписали Маніфест зрозумілого юриста. В маніфесті йдеться про те, що юристи мають говорити й писати простою мовою.

Авторами маніфесту виступили представниці медійної спільноти, які займаються комунікаціями та працюють з юристами, – Дарина Даниленко, Віка Папарига та Яна Собко.

«Людям без юридичної освіти часом складно зрозуміти, що мав на увазі правник. Переповнені канцеляризмами та професійними термінами речення, повальне цитування законів, відсутність крапок в абзацах – нормальний стан речей для більшості юристів. Їхні юридичні тексти занадто складні, часто не структуровані і не завжди мають конкретної цілі», — пояснюють авторки маніфесту.

Мета маніфесту — якомога більше свідомих юристів, які створюють та розповсюджують корисний контент. Для цього потрібно стати контент-менеджером, навчитися писати зрозумілі юридичні тексти й комунікувати з журналістами.

Наразі маніфест підписали: Axon Partners, Bot&Partners, ILF, Axdraft, ГО «Адвокат Майбутнього», Платформа «Юридична лабораторія», Школа права Українського католицького університету.

Серед юридичних медіа, що підтримують маніфест, Опендатабот, Loйер, Dead lawyers Society, Юридична газета, Юрня, дно і нелогічність, ЮрСюр, Life&Lies of Law Student, PR для юристів.

Щоб підтримати маніфест, напишіть боту

Офіційна презентація відбудеться 6 серпня о 19.00 в Roza Bekker’s.