Угорщина прийняла закон про заборону пропаганди гомосексуалізму у школах


Угорські законодавці ухвалили закон, який забороняє ділитися з неповнолітніми будь-яким вмістом, який зображує або пропагує гомосексуалізм або зміну статі.

Правозахисники називали це черговими спробами влади обмежити права ЛГБТ+-угорців.

Associated Press повідомляє, що національні збори ухвалили цей законопроєкт 157 голосами. Правляча партія «Фідес», яка запропонувала цю ініціативу, має парламентську більшість. Депутати від правої партії «Йоббік» також підтримали цей закон.

Всі інші опозиційні партії бойкотували засідання для голосування на знак протесту проти дискримінації ЛГБТ.

Закон, що його запропонувала партія «Фідес», спрямований насамперед на боротьбу з педофілією. Але також він містить поправки, які забороняють говорити про будь-яку сексуальну орієнтацію (крім гетеросексуальної) та зміну статі в шкільних програмах сексуального виховання.

Також представляти таку інформацію не можна у фільмах та рекламах. А ще закон передбачає створення реєстру організацій, яким дозволяється проводити уроки секс-просвіти в школах.

Тлом для цих поправок, імовірно, став скандал, який спричинила поява у жовтні 2020 року книги для дітей «Країна див для всіх». У ній головними героями стали представники різних етнічних і релігійних спільнот та ЛГБТКІ-люди. Так, одна з історій розповідала про кохання двох принців.

У «Фідес» тоді назвали книгу прикладом «пропаганди гомосексуальності» серед дітей. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина — толерантна країна, «але одну червону лінію перетинати не можна: дайте спокій дітям».

Після оголошення нового законопроєкту громадська організація Budapest Pride, яка об’єднує ЛГБТ+-активістів Угорщини, порівняла його із законом про «гей-пропаганду», який діє в Росії з 2013 року.

Вона розкритикувала Орбана через загравання з режимами РФ і Китаю, де ситуація з ЛГБТ+ так само перебуває не в найкращому становищі, й закликала президента США Джо Байдена обговорити питання прав ЛГБТ+ з угорським прем’єром.

В Угорщині протягом останніх років послідовно обмежують права ЛГБТ+. У грудні 2020 року парламент країни вніс поправки до конституції й фактично заборонив гомосексуальним парам усиновлювати дітей. Ще раніше в країні заборонили юридично змінювати стать.

Джерело: Associated Press, hromadske.ua

Фото: Pexels