У ВРУ пропонують запровадити “Економічний паспорт українця”


До Верховної Ради подано проєкт Закону «Про економічний паспорт українця», який вмістився на 3 сторінках і містить всього 6 статей.

Проєкт розроблений з метою врегулювання на законодавчому рівні питання підвищення економічного рівня життя громадян України для припинення відтоку українців за кордон шляхом створення «Фонду майбутнього».

Окрім цього, є необхідність у подоланні негативних тенденцій відтоку українців за кордон і формування цілеспрямованої державної політики щодо підвищення життєвого рівня населення і зменшення масштабів бідності в країні, виникає необхідність в пошуку шляхів підвищення рівня життя населення.

Одним з варіантів виходу з такої ситуації є відрахування на особисті рахунки українців 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України.

Відповідно до проєкту, «економічний паспорт українця» – особистий рахунок українців, які народяться в Україні після 1 січня 2021 року і проживуть на території України протягом 18 років.

Така система діє в Об’єднаних Арабських Еміратах, де кожен громадянин отримує від держави свій відсоток від продажу нафти.

В паспорті буде вказано, що на цьому рахунку будуть акумулюватися кошти в розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України, які будуть виплачуватися порівну власникам рахунку після досягнення ними повноліття.

Фінансові функції Фонду:

  • накопичення і зберігання щорічного відрахування у вигляді 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України, на особистих рахунках громадян України (народжених після 1 січня 2021 року) до досягнення ними повноліття;
  • рівномірний розподіл і виплата громадянам України, які народилися після 1 січня 2021 року, за досягненні ними повноліття коштів, накопичених на їх особистих рахунках у Фонді в результаті щорічного відрахування до Фонду 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України;
  • інші фінансові функції, передбачені Статутом Фонду.

Кінцевими бенефіціарами фінансування Фонду будуть вважатися громадяни України, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року і проживуть на території України протягом 18 років, виплата коштів якими буде проводитися після досягнення ними повноліття.

Джерело: news.finance.ua

Фото: glavcom.ua