У ВРУ пропонують встановити День українського борщу


У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови щодо запровадження національного свята — Дня українського борщу. Його планують відзначати у другу суботу вересня.

Ініціатори проєкту заявляють, що ухвалення цієї постанови підвищить туристичний потенціал України, а також посилить її позиції в ЮНЕСКО, де Київ домагається визнання борщу об’єктом нематеріальної культурної спадщини України.

Під пропозицією підписалися представники майже всіх партій, представлених у Раді, тому автори цього документа розраховують, що вперше на національному рівні День борщу відсвяткують в Україні вже наступного року.

Ініціаторами постанови про запровадження Дня українського борщу були українські ресторатори на чолі з Євгеном Клопотенком, каже BBC депутат Верховної Ради Ярослав Юрчишин.

Клопотенко

Клопотенко є обличчям кампанії за визнання борщу об’єктом нематеріальної культурної спадщини України у ЮНЕСКО.

Юрчишин розповів, що у ЮНЕСКО розглядають альтернативне подання щодо борщу, подане Росією. Запровадження в Україні Дня борщу як свята на державному рівні посилить позиції України у цій суперечці, каже депутат.

«Думаю, росіяни спробують це постібати у своїх Russia Today. Але насправді іміджево для них це буде втратою, — розповів BBC Ярослав Юрчишин. — Але зараз нам як постколоніальній країні потрібно постійно відвойовувати своє. Як мінімум, Гоголь це не російський письменник, а в найгіршому випадку українсько-російський. І борщ — це страва не російської кухні, а української».

У супровідних документах до проєкту постанови її автори називають борщ «маркером національної ідентичності» українців.

«Борщ — культова українська страва; це точка диференціації України від своїх сусідів… На міжнародній арені він має потенціал м’якої сили України, а також поліпшення впізнаваності та репутації країни», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови на сайті Верховної Ради.

Джерело: BBC

Фото: Pexels