У ВРУ пропонують скасувати пільги на розмитнення авто


У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає скасування пільг при ввезенні на територію України транспортних засобів.

Він має назву: «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування» від 30.05.2022 р. № 7418.

Зокрема, йдеться про скасування звільнення від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком та митом операцій з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів.

Скасовується також, зокрема, звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту суб’єктами господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи. Такі зміни у разі прийняття закону мають запрацювати з 1 липня 2022 року.

Водночас законотворці прописали норму, яка передбачає звільнення від сплати пенсійного збору при набутті права власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним або декількома).

 

Джерело: Liga Zakon