У ВРУ пропонують скасувати пенсії в обмін на економічне зростання


У Верховній Раді висловили пропозицію щодо застосування азійського варіанту вирішення проблеми забезпечення пенсіонерів. Тобто скасувати пенсії в обмін на економічне зростання, при якому діти забезпечували б своїх батьків.

Цю ініціативу висловив народний депутат від БПП Олексій Мушак в ефірі телеканалу NewsOne.

Він також зазначив, що рішення щодо пенсійної реформи повинні були прийняти ще 10 років тому і збалансувати усі витрати та доходи.

Нинішня пенсійна система є несправедливою по відношенню до мого покоління, тим, кому за 30 років — по одній простій причині — ми при нинішній системі не матимемо жодної пенсії, вона нам не буде виплачуватися. Тому ми приймаємо зараз непрості рішення, щоб наше покоління мало забезпечену старість, – пояснив політик.

Разом з тим Мушак переконаний, що в Україні можливо позбутися дефіциту пенсійного фонду і при цьому піднімати пенсії людям, якщо ми навчимося жити пропорційно коштам.

Це таке українське ноу-хау. Але моя позиція наступна: я б чесно і щиро зізнався, що ми можемо собі дозволити, а що ні, і виходив би від того, що ми можемо жити за коштами. Це найкраще свято для фінансового оздоровлення. І через кілька років у нас би ситуація дійсно змінилася на краще, – відмітив народний депутат.

Згідно його міркування, підвищення пенсій глобально не вирішить проблему в країні, і вважає правильним ввести азійський варіант вирішення фінансового становища в Україні.

Очевидно ж, що навіть при збільшенні пенсій все одно діти повинні допомагати своїм батькам, для того щоб вони прожили, а батьки повинні працювати десь паралельно. Але це більше азійський підхід — скасування пенсій в обмін на економічне зростання. Тому що у нас дефіцит пенсійного фонду становить 150 мільярдів. Відповідно, ці гроші звідкись беруться ж? А вони беруться від того, що недофінансовуються ні школи, ні дороги, ні лікарні. Тому я готовий прийняти консолідоване рішення, щоб скасувати пенсії, але зберегти ці гроші для економічного зростання, – підсумував політик.