Для водіїв пропонують ввести штраф за перешкоджання проїзду «швидкій» чи поліції на дорозі


Верховна Рада планує збільшити штрафи для водіїв за ненадання переваги в русі ТЗ аварійно-рятувальних служб, екстреної (швидкої) медичної допомоги, пожежної охорони та поліції.

Відповідні зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення передбачені проєктом закону №2787.

“Питання, що стосуються предмета правового регулювання проекту Закону України, регулюються Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законами України «Про дорожній рух», «Про екстрену медичну допомогу»,  «Про автомобільний транспорт», ДСТУ 3849-99 «Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали оперативних, спеціалізованих та спеціальних транспортних засобів» іншими законодавчими актами”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Документом, зокрема, передбачено, що перешкоджанню проїзду машин аварійно-рятувальних служб, швидкої допомоги, пожежної охорони чи поліції в КпАП буде присвячена окрема стаття (122-6).

Мінімальний штраф за такі діяння збільшать до 40 неоподатковуваних мінімумів (680 грн.) замість теперішніх 30 (510 грн.).

Окрім цього, у разі повторного порушення протягом року штраф збільшиться: від 60 до 100 н.м.д.г. (від 1020 до 1700 грн.).

Як альтернатива штрафу законопроєкт також передбачає позбавлення прав водія на один рік.

Фото: ukranews.com