У США заарештували пару, яка намагалася продати засекречені дані атомних підводних човнів за криптовалюту


У США заарештували сімейну пару, яка намагалася за криптовалюту продати секретні дані атомних підводних човнів представнику іноземної держави.

Про це повідомило Міністерство юстиції США.

Ідеться про військового інженера Джонатана Тоббе та його дружину Даяну.

Чоловік мав доступ до секретної інформації та за допомогою своєї дружини намагався продати дані, що стосуються конструкції військових кораблів. 

Покупцем стала людина, яка позиціювала себе представником іноземної держави. Проте насправді це був агент Федерального бюро розслідувань під прикриттям.

Усе розпочалося 1 квітня 2020 року, коли чоловік надіслав іноземному уряду листа зі зразком обмежених даних і поясненням, як він може продавати таку інформацію надалі. 

Тоді він і почав листування з агентом ФБР під прикриттям. Це тривало декілька місяців та призвело до угоди про продаж обмежених даних в обмін на тисячі доларів у криптовалюті. 

У червні 2021 року пара отримала від агента 10 тисяч доларів у криптовалюті як заохочення до співпраці. Тоді Джонатан Тоббе під прикриттям дружини заховав SD-картку із секретними даними у бутерброд з арахісовим маслом, який вони залишили у заздалегідь визначене місце.

За це пара отримала ще 20 тисяч доларів у криптовалюті. А у серпні Джонатан Тоббе організував схожу угоду, тільки заховав SD-картку в пачку від жувальної гумки. Це коштувало агенту ще 70 тисяч доларів у криптовалюті.

Зрештою, пару затримали у жовтні — після ще однієї спроби продати агенту ФБР секретні дані.

Джерело: justice.gov, Hromadske 

Фото: Pexels