У США видали перший паспорт із гендерним маркером «X»


Сполучені Штати 27 жовтня вперше видали паспорт із позначкою «Х» у графі «стать», що стало знаменним кроком для людей, які ідентифікують себе ні чоловіком, ні жінкою.

Про це повідомляє Agence France-Presse (AFP).

Водночас у Держдепі відмовилися уточнити, кому саме видали паспорт. У виданні припускають, що подія може бути пов’язана з інтерсекс-мешканцем Колорадо Даною Ззіімом, який від 2015 року веде судову тяганину з відомством.

Держдепартамент заявив, що зробить цю опцію доступною на початку 2022 року як для паспортів, так і для свідоцтв про народження американців за кордоном.

«У зв’язку з видачею паспорта я хочу ще раз заявити про прихильність Державного департаменту просування свободи, гідності та рівності всіх людей, включаючи ЛГБТК+», — заявив офіційний представник Державного департаменту Нед Прайс.

Держсекретар Ентоні Блінкен пообіцяв зайнятися цим питанням у червні, але сказав, що існують технологічні перешкоди, які потрібно вирішити.

За Блінкена Державний департамент також дозволив власникам паспортів США самостійного вказувати свою стать у паспортах.

Раніше американці проходили медичний огляд, якщо вони хотіли вказати у своїх паспортах стать відмінну від тієї, яка зазначена у свідоцтві про народження чи інших документах.

Державний департамент оголосив про перший такий паспорт у тиждень, присвячений Дню інтерсексуальної проінформованості.

Влада США раніше обіцяла підтримувати людей, які стикаються з дискримінацією щодо своєї гендерної ідентичності. Президент Джо Байден зокрема називав захист прав ЛГБТК+ пріоритетом своєї адміністрації.

Рішення є серйозним зрушенням у порівнянні з попередньою адміністрацією Дональда Трампа, під час якої попередник Блінкена Майк Помпео заборонив посольствам США вивішувати символіку ЛГБТК+.

Зазначимо, що США — не перші у цьому питанні. Принаймні в 11 інших країнах вже є варіант «Х» або «інша» для графи «стать» у паспорті паспортів.

Це зокрема Канада, Німеччина, Аргентина, а також Індія, Непал та Пакистан, які слідують південноазійській історичній концепції інтерсексуалів або трансгендерів «Хіджра».

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels