У США учні судяться з керівництвом шкільного округу через заборону приходити на уроки з довгим волоссям


Семеро учнів віком 7-17 років позиваються проти керівництва шкільного округу Маґнолія американського штату Техас, де вони навчаються.

Позивачі заявляють, що їм заборонили приходити на заняття через надто довге волосся.

Про це повідомила Американська спілка захисту громадянських свобод (ACLU), яка подала позов від імені дітей.

У шкільному окрузі діє дрескод, згідно з яким хлопцям забороняється носити зачіски, в яких волосся закриває очі або довше за нижню частину вух чи комір сорочки. Учні також не можуть фарбувати волосся або носити сережки.

Ще в серпні 2021 року батьки учнів та вони самі висловили стурбованість цими правилами, заявивши, що вони мають дискримінаційний характер. Зокрема це стосувалося трансгендерних або небінарних учнів, які зовнішньо виражають свою ідентичність.

Керівництво округу тоді заявило, що їхній дрескод діє вже багато років, підтверджений судовими рішеннями, не порушує федеральне законодавство про протидію дискримінації за ознакою статі й «назагал відображає цінності нашого населення».

ACLU зауважує, що в окрузі лише з цього навчального року учнів почали відсторонювати від занять через довге волосся. Так сталося, зокрема, з 11-річним небінарним учнем п’ятого класу, якому заборонили приходити на уроки на дев’ять днів і можуть покарати ще.

Водночас як стверджують позивачі, деяких учнів — зокрема старшокласників, які є членами команди з американського футболу — за довгі зачіски від занять не відсторонювали. У цьому учні також вбачають дискримінацію.

«Ми не раз попереджали округ, що їхні обмеження на зачіски за ознаками статі порушують конституцію, але там і надалі продовжують нищити життя учнів і відмовляти їм у праві на державну освіту, позбавлену дискримінації», — кажуть в ACLU.

Представниця шкільного округу Маґнолія Деніз Маєрс у коментарі Axios заявила, що там аналізують позов і розглядають скарги батьків через обмеження на хлопчачі зачіски. Маєрс підкреслила, що в окрузі «поважають різні погляди та право громадян вимагати змін».

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels