У США присяжні визнали винним колишнього поліцейського у вбивстві Джорджа Флойда
Суд присяжних у США визнав винним колишнього офіцера поліції Міннеаполіса Дерека Шовіна у вбивстві афроамериканця Джорджа Флойда, чия смерть спричинила хвилю протестів у США та світі.
Як передає CNN, суд присяжних ухвалював своє рішення понад 10 годин упродовж двох днів.
Шовіна визнали винним у вбивстві другого, третього ступеня і ненавмисному вбивстві другого ступеня. У звинуваченні у вбивстві другого ступеня йшлося, що Шовін став коліном на Флойда, що ненавмисно спричинило смерть чоловіка, у звинуваченні у вбивстві третього ступеня говорили, що Шовін поводився з «розбещеним розумом». А у звинуваченні про ненавмисне вбивство йшлося, що «злочинна недбалість» призвела до смерті Флойда.
Суд оголосить вирок через 8 тижнів. Колишньому офіцеру може загрожувати до 40 років ув’язнення за першим звинуваченням, до 25 років — за другим та до 10 років — за третім.
У штаті Міннесота рекомендують засуджувати приблизно на 12,5 років в’язниці за кожне звинувачення у вбивстві та до чотирьох років за звинуваченням у ненавмисному вбивстві. Однак обвинувачення просить суворішого вироку.
Журналісти вказують, що у Дерека Шовіна не було «очевидної реакції» на рішення присяжних. Йому також скасували заставу та відправили до державної в’язниці до оголошення вироку.
Біля будівлі суду зібралися журналісти та сотні інших людей. Зазначається, що оголошення Шовіна винним зустріли радісними криками. Також люди зібралися біля магазину у Міннеаполісі, де й загинув Джордж Флойд.
Як пише BBC, президент Джо Байден та віцепрезидентка Камала Гарріс зателефонували родині Флойда після рішення суду присяжних.
Байден запевнив, що це був лише «перший крок у боротьбі зі системним расизмом».
Нагадаємо, що 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня 2020 року після того, як його затримала поліція у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота.
Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
Водночас під час суду над колишнім поліцейським Дереком Шовіном, який затримував Флойда, адвокат представив відео, на якому офіцер тримає коліно не на шиї, а на лопатці, передає Forbes.
Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції у США та по всьому світу. Його фраза «I can’t breathe» стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства щодо темношкірого населення.
Крім Шовіна, звинувачення у справі оголосили ще трьом колишнім поліцейським. Суд над ними очікується пізніше цього року.
Джерело: edition.cnn.com, bbc.com, hromadske.ua