У США професор оскаржуватиме в суді усунення від роботи через BLM
Професор Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Ґордон Кляйн звинуватив заклад у незаконному усуненні від роботи.
На чоловіка поскаржилися, бо він відмовився лояльніше оцінювати темношкірих студентів після вбивства Джорджа Флойда у 2020 році.
Про це повідомляє Newsweek.
За словами Кляйна, у червні 2020 року він отримав електронного листа, в якому професора просили більш лояльно ставитися до темношкірих студентів на прийдешньому іспиті на тлі вбивства афроамериканця Флойда і протестів, які охопили США.
У повідомленні (автор якого — нетемношкірий студент) наголошувалося, що іспит матиме значний вплив «на психічне й фізичне здоров’я наших темношкірих однокласників».
Кляйн каже, що шокований «вкрай зверхнім і образливим тоном листа», а прохання більш поблажливо оцінювати темношкірих студентів порушує положення про заборону расової дискримінації в освіті, закріплене в конституції Каліфорнії.
Професор відповів на лист студента, зазначивши, що не лише темношкірі студенти можуть зазнавати стресу через убивство Флойда — адже є, приміром, ті, в кого лише один із батьків темношкірий. Так само це може стосуватися і студентів із Міннеаполіса, де й сталася трагедія.
«Певно, і білий студент [із Міннеаполіса] може почуватися кепсько, особливо якщо хтось вважає його чи її расистом, тоді як вони такими насправді не є», — йшлося у відповіді Кляйна.
Того ж дня понад 20 тисяч людей підписали петицію про звільнення професора з університету. Адміністрація тимчасово усунула його з роботи на час розслідування, а через три тижні, коли в його діях не виявили порушень, поновила на посаді.
Але Кляйн каже, що за цей час він втратив дохід від численних юридичних фірм, які раніше консультував — ті відмовилися з ним співпрацювати через «расистський скандал». Крім того, йому довелося звернутися до лікаря й психотерапевта через пережитий стрес.
Професор хоче відсудити в Каліфорнійського університету, де працює, компенсацію за моральні й матеріальні збитки (її точну суму в позові не вказано) — «не лише щоб залагодити пережиті тортури, а й щоб захистити академічну свободу».
«Я зробив це, тому що університет продовжує мені мститися, і це загрожує й іншим науковцям. І я подумав, що хтось мав би заявити: досить. У мене для цього є юридичні навички й освіта, тож я про це і заявляю», — розповів Кляйн в інтерв’ю The Washington Times.
Джерело та фото: Hromadske