У США чоловіків змусять платити за вагітність та пологи


Чоловіків у штаті Юта вперше в історії США зобов’язали платити половину усіх медичних витрат жінки, які виникають під час вагітності та пологів.

Ініціатори закону кажуть, що це має полегшити фінансовий тягар материнства.

Відповідний закон запрацює у штаті з 5 травня та його зміст проаналізувало BBC.

Документ передбачає, що біологічні батьки повинні сплачувати половину страхових внесків матері, а саме її щомісячних витрат на медичне страхування під час вагітності. Також батько повинен покривати половину усіх інших медичних витрат пов’язаних з цим, зокрема на пологи.

Як зазначає BBC з посиланням на наукове дослідження, протягом 2008-2015 років для американських жінок, які мають страховку, народження дитини в середньому коштувало 4 500 доларів. Для тих, хто не має страховки, ці витрати можуть зрости більш ніж удвічі.

Закон передбачає, що гроші з батька не стягуватимуть автоматично, а як і у випадку з аліментами, після звернення жінки. Також якщо батьківство є сумнівним, чоловік може утриматися від виплат до проведення тесту.

Переривання вагітності виплати не стосуватимуться.

Один з ініціаторів закону, конгресмен штату Юта Брейді Браммер каже, що закон потрібний, щоб підтримати вагітних жінок і новонароджених. Він виступає проти абортів і вважає, що така ініціатива допоможе зменшити їхню кількість. Деякі активісти штату, які виступають проти абортів, також підтримують цей закон.

 

Правозахисники та жіночі групи заявили, що підтримують зусилля, спрямовані на зменшення витрат на вагітність та догляд за дітьми. Але водночас вважають цей закон не найкращим підходом.

Представниця американського «Фонду планування сім’ї» Катріна Баркер зазначає, що ефективнішим було б запровадження законодавцями кращого страхового покриття, рівного доступу до репродуктивного медичного обслуговування та оплачуваної сімейної відпустки.

Джерело: bbc.com, hromadske.ua

Фото: Pexels