У Швеції батьків посадили у в’язницю за неправильне годування дитини


Суд у Швеції засудив пару до трьох місяців в’язниці за грубу недбалість, яка завдала фізичної шкоди дитині, яка не харчувалась належним чином та була близькою до смерті.

Рішення Гетеборгського суду постановило, що «серйозна недбалість батьків поставила їхню дочку в небезпечну для життя ситуацію». Тому вони були засуджені до трьох місяців ув’язнення і наказали виплатити 60 000 крон (приблизно 6 000 доларів США) за збитки своїй дочці, передає видання The Local.

Її батько також був засуджений за кілька інших незначних злочинів, включаючи злочини, пов’язані з наркотиками, і за водіння у нетверезому стані.

Дівчину привезли в екстрену допомогу в лікарні в Гетеборзі, західній Швеції, в лютому в складному стані.

Дитина ніколи не була офіційно зареєстрована, і сім’я сама стежила за вегетаріанською дієтою, яка складалась тільки з грудного молока, коричневого рису і картоплі.

Суд постановив, що вибір батьками способу життя ніколи не повинен бути пріоритетним, ніж фундаментальні потреби дитини.

Згідно з їхньою ідеологічною думкою, що дочка є громадянкою світу, її батьки навіть не повідомляли про народження жодному органу влади, не перевіряли її в педіатричному центрі та навіть не зважували або вимірювали її ріст, вона не проходила огляд лікаря, — сказано в заяві суду.

Головуючий суддя Пер Норден зазначив, що батьки робили те, що вважали найкращим для дитини, і «навмисно не шкодили їх дочці». Проте, він сказав, що у батьків є «дивовижні» погляди, посилаючись на заяву матері дівчини, яка вона вважає, що люди можуть жити без їжі або води після довгострокової психічної та фізичної підготовки.

Після близько трьох тижнів у лікарні дівчина була поміщена під опіку, а її прийомна мати повідомила суду, що дитина вже почала одужувати.

Після суду батьки вісім тижнів житимуть з дівчиною під наглядом соціальних служб.

Фото: Pexels