У Саудівській Аравії жінкам дозволили самостійно жити та подорожувати
Незаміжні, розведені мешканки Саудівської Аравії та жінки, чиї чоловіки померли, отримали право жити й подорожувати самостійно.
Влада країни прибрали з закону пункт, який передбачав, що кожну дорослу незаміжню жінку передавали чоловікові-опікуну.
Таку поправку влада внесла в закон № 169 про дію шаріатських судів, пишуть Gulf News та The Independent.
Тепер у цій статті зазначено:
«Доросла жінка має право вибирати, де їй жити. Опікун може повідомити про неї в суд тільки в тому випадку, якщо у нього є докази, що підтверджують, що жінка вчинила злочин».
Йдеться тільки про незаміжніх жінок. Заміжні, відповідно до закону, зобов’язані жити разом із чоловіком.
Поправка до закону також надала жінкам право реєструвати народження дитини, шлюб чи розлучення та видавати офіційні сімейні документи. Саудівські жінки також мають право ставати опікунами над неповнолітніми дітьми.
«Сім’ї більше не можуть подавати позови проти своїх дочок, які вирішили жити поодинці», — заявив адвокат Найф Аль Мансі в інтерв’ю місцевій газеті, цитує Gulf News.
Каже, що суди більше не прийматимуть такі справи, хоча раніше їм надавали пріоритет.
Таку поправку внесли до закону через 11 місяців після того, як шаріатський суд відхилив позов державної прокуратури проти Меріам Аль-Етібі. Батьки звинуватили жінку в тому, що вона покинула будинок та поїхала в столицю Ер-Ріяд без дозволу.
Тоді суд ухвалив, що «жінка — це нормальна доросла людина, яка має право вирішувати, де хоче жити», а значить у діях Меріам немає нічого злочинного. Тепер це вирішили зробити нормою і на державному рівні.
В цілому, останніми роками жінкам у цій країні надають більше прав. Наприклад, дивитися футбольні матчі на стадіоні їм дозволили лише 2 роки тому. У тому ж таки 2018-му жінкам дозволили водити авто.
У 2019 році в Саудівської Аравії дозволили ресторанам не мати окремого входу для жінок і чоловіків, але рішення не є обов’язковим до виконання.
Джерело: Gulf News, The Independent, hromadske.ua
Фото: Pexels