У Пакистані суд виправдав християнську пару, засуджену до страти за богохульство


Апеляційний суд у Пакистані виправдав християнську пару у справі про богохульство, посилаючись на недостатність доказів.

Суд першої інстанції засудив пару до смертної кари.

Про це повідомляє The Guardian.

Шагуфту Каусар та її чоловіка Шафката Еммануїла затримали у 2013 році за те, що вони нібито надіслали SMS-повідомлення з образою на пророка Мухаммеда. У 2014 році їх засудили до смертної кари.

«Я дуже радий, що нам вдалося звільнити цю пару, яка є одною з найбільш безпорадних груп людей у нашому суспільстві», — сказав адвокат Сайфул Малук.

Він очікує, що подружжя звільнять наступного тижня після публікації рішення суду. Упродовж семи років Шагуфта та Шафкат сиділи у двох окремих камерах.

У прокуратурі заявили Reuters, що планують оскаржувати рішення про виправдання.

Правозахисна організація Amnesty International привітала рішення суду. Там зазначили, що тепер влада повинна забезпечити парі, їхній сім’ї та адвокату захист.

Shafqat Emmanuel and Shagufta Kausar.

Правозахисники зазначають, що справи про богохульство часто ґрунтуються на неправдивих свідченнях. Частково такі звинувачення спрямовані на представників релігійних меншин у переважно мусульманській країні. Також такі справи використовують заради помсти.

Шагуфту та Шафката звинуватили у тому, що вони надіслали образливе повідомлення місцевому імаму. Повідомлення надіслали з номера, який зареєстрований на Каусар.

Однак брат жінки розповів BBC, що сумнівається, що пара достатньо грамотна, щоб написати образливі повідомлення. Каусар працювала вихователькою у християнській школі, а її чоловік був частково паралізованим.

У суді адвокат розповів, що подружжя мало конфлікт із сусідом-християнином. Тому вони підозрюють, що чоловік міг придбати SIM-карту на ім’я Шагуфти, щоб поквитатися.

У квітні Європарламент засудив бездіяльність Пакистану, який не може захистити релігійні меншини від переслідувань. Тоді згадали й про справу Шагуфти та Шафката. Європарламент, зокрема, закликав скасувати закони про богохульство.

Джерело: theguardian.com, hromadske.ua

Фото: Pexels