У Новій Зеландії планують боротися з кризою чотириденним робочим тижнем


Нова Зеландія запропонувала впровадити чотириденний робочий тиждень як один із способів відновлення економіки країни після коронавірусу.

Завдяки цьому громадяни зможуть більше часу виділяти на внутрішні подорожі і стимулювати туристичну галузь, яка за час карантину зазнала суттєвих збитків.

Про це повідомляє The Guardian.

“Я б закликала подумати про це людей, які є роботодавцями і можуть собі це дозволити. Подумати, чи можна щось зробити з робочими місцями, бо це, безумовно, допоможе туризму в усій країні”, — звернулася до громадян Прем’єр-міністр Нової Зеландії, яка перебуває в місті Роторуа, туристичному центрі Нової Зеландії.

Роботодавці країни вже мають успішний досвід переходу на чотириденний робочий тиждень. Зазначається, зокрема, що співробітники таких підприємств “щасливіші та продуктивніші”, а такий режим роботи поліпшуе екологічну ситуацію.

“Нова Зеландія могла б перейти на чотириденний робочий тиждень після коронавірусу. Насправді це може бути стратегією з відновлення економіки та особливо вразливого туристичного ринку, що орієнтується на внутрішніх клієнтів”, — цитує видання підприємця Ендрю Барнса, чия компанія перейшла на скорочений тиждень ще у 2018 році.

Фото: pixabay