У Німеччині суд вирішуватиме долю 100-річного охоронця концтабору


Восени цього року, через 76 років після закінчення Другої світової війни, відбудеться суд щодо 100-річного колишнього охоронця нацистського концтабору Заксенхаузен, де загинуло понад 100 тисяч людей.

Про це пише видання Die Welt.

Окружний суд німецького міста Нойруппін визнав обвинувальний висновок щодо причетності колишнього охоронця, який служив у концентраційному таборі з січня 1942-го по лютий 1945 року, до 3500 вбивств.

Тепер суд має розпочатися у жовтні. Підсудний повинен мати можливість відвідувати засідання від 2 до 2,5 годин на день.

Докторка історії Стефані Бора, яка наразі є асистентом-дослідником Берлінського центру «Топографія терору», привітала рішення суду.

«Вбивство не має терміну дії, тому літні люди мають відповідати в суді. Йдеться про розкриття злочинів, і колишні ув’язнені мають можливість повідомити про те, що там сталося», ㅡ сказала науковиця.

Адвокат Томас Вальтер, який протягом багатьох років представляв позивачів у справах щодо нацистів, також бере участь у судовому процесі та вважає притягнення винних до відповідальності за необхідне.

«Заксенхаузен був місцем для нацистського керівництва біля воріт Берліна через їхні ілюзії про те, що вони правлять життям і смертю. Багато позивачів ㅡ ровесники обвинувачених, і вони сподіваються на справедливість», ㅡ сказав він.

Джерело: welt.de, hromadske.ua

Фото: Pexels