У Мін’юсті розповіли про плани відомства на 2019 рік


В 2019 року планується продуктивна робота. Зокрема, це відкриття півсотні Open space та початок роботи оновленого Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Про основні напрямки роботи системи державної реєстрації повідомила заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська.

Перше, що хочу відмітити, це відкриття 51 офісу Оpen space в обласних та районних центрах. Цього року ми розширюємо географію мережі «прозорих офісів». Доступність до якісних послуг повинна бути у кожного громадянина нашої держави. До слова, у 2018 було відкрито 25 таких центрів європейського зразка. Беззаперечно, ефективність роботи Оpen space є високою, адже необхідні документи громадяни отримують за 10-30 хвилин, — наголосила заступник Міністра.

Наступний важливий напрямок роботи — це запровадження тестів для державних реєстраторів.

19 лютого відбудеться перше тестування для реєстраторів, які відключені від реєстрів і тих, хто планує здійснювати реєстраційну діяльність вперше. І тут я хочу подякувати проекту ЄС «Право-Justice» за допомогу у розробці тестових запитань. На перше тестування ми запросили журналістів, впевнена, що всі сумніви у непрозорості проведення іспитів будуть спростовані, — наголосила Ірина Садовська.

Також у цьому році планують і новації у сфері нотаріату.

Безперечно, ми плануємо перейти до Е-нотаріату. Це така довготривала перспектива, початок якої ми, сподіваюсь, закладемо цього року. Ми йдемо в онлайн, — наголосила заступниця Міністра.

Окрім того, цього року розпочне роботу оновлений Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Головна його новація, на мою думку, полягає в тому, що в реєстрі в обов’язковому порядку будуть вказуватись кінцеві бенефіціари юридичних осіб. Це, без сумніву, буде одним із факторів підвищення України у рейтингу doing business.

Також у 2019 році відбудеться запуск автоматичного обміну даних між реєстрами Мін‘юсту та Єдиним державним реєстром судових рішень.

З нашої сторони все підготовлено до запуску, чекаємо на відповідні кроки з боку Державної судової адміністрації, — підкреслила Ірина Садовська.