Мін’юст пояснив, для чого взяли на роботу довічно ув’язнену жінку


Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька розповіла, навіщо на роботу у міністерство прийняли довічно ув’язнену жінку.

За її словами, кандидатів відбирали серед тих, хто закінчив комп’ютерні курси та хотів працювати у відомстві.

Про це вона розповіла hromadske.ua у коментарі.

За її словами, працевлаштування довічно ув’язненої людини — складне питання.

«По-перше, всі думали, що це фейк або це неможливо, або це недоцільно. В Україні такого досвіду не було. Але насправді це гарна ініціативи для того, щоб привернути увагу до працевлаштування людей, які відбувають покарання», — сказала Олена Висоцька. 

За її словами, жінка, яку прийняли на посаду, отримує завдання електронною поштою, виконує їх та повертає. Також Висоцька каже, що жінка написала заяву про нерозголошення своїх персональних даних і поки утримується від спілкування з журналістами.

«Ми розуміли, що до проєкту буде багато уваги, але ми тримаємо дистанцію», — зазначила заступниця.

Вона розповіла, що для довічно ув’язнених важлива професійна реалізація.

«Для них, особливо для довічно засуджених, дуже важливо залишатися корисними в цьому життя, займати свій час і реалізовуватися професійно. Бо це катування — бути без заняття і цілей», — каже Висоцька. 

За її словами, звичайний ринковий роботодавець не має обмежень, які має держорган, тому може працевлаштувати більшу кількість людей. Заступниця каже, що Мін’юст не може працевлаштувати всіх, але може показати приклад, щоб інші працевлаштовували ув’язнених.

«Це гарний проєкт і, можливо, знайдуться сміливі роботодавці, які до нас прийдуть. А наше завдання вже скомунікувати засудженого із ними», — сказала Висоцька. 

Вона наголошує на тому, що цей проєкт може бути корисним не лише довічно ув’язненим, а й тим, хто відбуває конкретний термін.

«Їх (засуджених — ред.) потрібно вчити працювати, якщо вони не вміли до цього. Адже засуджені на певний строк завтра стануть з нами в громадському транспорті, будуть сусідами, будуть на тих самих вулицях, що й ми», — сказала заступниця міністра.

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська, звітуючи про 2 роки роботи на посаді, 29 серпня повідомив, що взяв на роботу довічно ув’язнену жінку.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels