У Латвії російськомовний канал оштрафували за брехню про коронавірус


Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) виявила серйозні порушення закону в діяльності SIA «Pirmais Baltijas Kanals» (Первый Балтийский канал) та оштрафувала його на 16 000 євро через неправдиву інформацію про коронавірус.

Про це повідомляє видання Delfi.

Рада вирішила, що телеканал поширював неправдиву і таку, що вводить в оману, інформацію про коронавірусну інфекцію та її заразність, піддаючи здоров’я глядачів серйозному ризику.

NEPLP вказує на те, що канал порушив вимоги закону про електронні ЗМІ, який передбачає, що програми й передачі електронних ЗМІ не можуть містити контент, який загрожує здоров’ю людей.

Як стверджується, в передачі каналу «Здоров’я», яка вийшла в ефір 27 грудня 2020 року, а також в програмі «Жити здорово» від 30 грудня 2020 року, поширювалися помилкові твердження про коронавірус, в тому числі про те, що це інфекція з низьким рівнем зараження.

Факт помилковості поширеної інформації підтвердили Міністерство охорони здоров’я і Центр профілактики та контролю захворювань Латвії.

NEPLP вважає, що помилкові заяви, зроблені в програмі, можуть збільшити ризик поширення інфекції серед членів сім’ї й особливо сприяти зараженню людей похилого віку і дітей.

Рада заявила, що телеканал не вжив необхідних заходів для дотримання закону, в тому числі не оцінив правдивість інформації, представленої в програмі, її вплив на здоров’я населення і можливі ризики, і допустив поширення неправдивої інформації.

Телеканал оштрафовано  на максимальну суму 10 000 євро за порушення в передачі «Здоров’я» і на 6000 євро за порушення в програмі «Жити здорово».

Джерело: Delfi, bykvu.com

Фото: Pexels