У Китаї знову дозволили мати три дитини у сім’ї


У Китаї скасовують політику, згідно з якою подружжя мало право лише на двох дітей. Тепер влада заохочуватиме сім’ї заводити третю дитину.

Про це повідомляє державне інформагентство «Сіньхуа».

У Комуністичній партії Китаю зазначили, що загальна кількість населення у країні величезна, однак протягом останніх років спостерігається старіння нації. Влада вважає, що запровадження політики «одна сім’я — три дитини» допоможе покращити структуру населення та зберегти людські ресурси.

Місцевій владі доручили розробити план економічної та соціальної підтримки родин із трьома дітьми.

Таке рішення ухвалили невдовзі після оприлюднення результатів сьомого загальнонаціонального перепису населення у Китаї. Наприкінці 2020-го населення Китаю становило понад 1,41 мільярда людей — на 5,38% більше, ніж у 2010-му.

Щорічний приріст населення з 2010 по 2020 рік становив у середньому 0,53%, що менше, ніж за декаду із 2000 по 2010 рік (0,58%). У 2020 році в країні народилися 12 мільйонів дітей, тоді як у 2016-му — 18 мільйонів.

В середньому в Китаї на одну жінку припадає 1,3 дитини. Згідно з Національним бюро статистики, переважно жінки в Китаї хочуть мати не більше двох дітей.

Нагадаємо, що 2016 року у Китаї діяла сувора політика «одна сім’я — одна дитина», потім подружжям дозволили мати двох дітей. У наступні два роки нова політика зумовила певне зростання кількості населення, але, як стверджують у КНР, цей ефект — короткочасний.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels