У Китаї заборонили співати в караоке пісні з «незаконним контентом»


З 1 жовтня в Китаї заборонять виконання в караоке пісень, які містять «незаконний» або «заборонений законом і постановами влади» контент.

Для цих композицій створять окремий чорний список.

Про це у вівторок, 10 серпня, оголосило міністерство культури й туризму Китаю, яке ухвалило відповідну постанову ще 26 липня.

Передбачається, що заборонять пісні, які «підбурюють до етнічної ненависті та дискримінації», «ставлять під загрозу національну безпеку», «шкодять національним інтересам», «порушують державну релігійну політику», а також «пропагують нецензурну лайку, азартні ігри, насилля та інші кримінальні дії».

Також у положенні згадується заборона контенту, який «заборонений законами та постановами», але не уточнюється, що мається на увазі. Перелік заборонених пісень складатиме міністерство; воно ж стежитиме за виконанням постанови. Натомість просить караоке сприяти «здоровій та прогресивній» музиці.

За даними «Сіньхуа», в Китаї працюють понад 50 тисяч місць караоке, кожне з яких використовує бібліотеку зі 100 тисячами пісень. До цього числа не входять так звані караоке-кабінки, розраховані на одну-дві людини, які розташовуються в торгових центрах і так само є популярними в Китаї.

Це не перший приклад цензури музики в КНР, нагадує BBC. У 2015 році міністерство культури й туризму країни оприлюднило перелік зі 120 заборонених пісень, які «уславлюють нецензурщину, насилля та злочинність або шкодять суспільній моралі».

Зокрема, серед заборонених пісень були «Пекінські хулігани», «Щоденник самогубства», «Не хочу йти до школи» та композиція під назвою «Пердіти», у якій співалося: «У світі є ті, хто любить пердіти й нічого не робити».

У Китаї доволі розвинена державна цензура. Влада активно бореться як із контентом, що пропагує порнографію, наркотики й насилля, так і з інакодумцями, що висловлюються на чутливі політичні теми, як-от незалежність Гонконгу й Тайваню.

Джерело: zwgk.mct.gov.cn, hromadske.ua

Фото: Pexels