У Краматорську жінка підробляла довідки про тестування на COVID-19, тепер їх загрожують до 6 років ув’язнення


У Краматорську Донецької області судитимуть 42-річну жінку, яка підробляла довідки про тестування на коронавірус.

Вона не передавала зразки до лабораторій, а просто вказувала всім негативний результат.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Правоохоронці встановили, що у лютому 2021 року мешканка Краматорська видавала себе за працівницю одного з місцевих клініко-діагностичних центрів. Вона організувала «бізнес» з видачі громадянам фіктивних довідок про результати ПЛР-тестування на COVID-19.    

Жінка запевняла клієнтів у нібито офіційній здачі аналізів. Натомість не передавала відібрані зразки до діагностичного центру, а власноруч виготовляла довідки на ім’я замовників, вказуючи негативні результати тестів.

Вартість одного підробленого документа становила 800 гривень. Отримані кошти жінка витрачала на майно.

Правоохоронці відкрили кримінальну справу за ч. 1, 2 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 1, 3 ст. 358 — заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, набуття, використання та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом, і підроблення офіційних документів, вчинене повторно.

Краматорська окружна прокуратура вже завершила досудове розслідування у цій справі. Обвинувальний акт вони скерували до суду для розгляду по суті. Максимальне покарання — до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 2 років.

Джерело: don.gp.gov.ua, hromadske.ua

Фото: Pexels