У Франції заборонили викидати повернуті або непродані речі
Парламент Франції заборонив компаніям, що виробляють дизайнерський одяг і предмети розкоші, знищувати непродані або повернуті речі.
Про це йдеться у законі про відходи, який парламент Франції прийняв у четвер, повідомляє The Village за посиланням на The Guardian.
Зміни торкнуться виробників косметики, електроніки, дизайнерського одягу і предметів розкоші. Тепер ці товари повинні бути використані або перероблені. Втім, це не стосується товарів, що становлять загрозу для здоров’я або безпеки.
Офіс прем’єр-міністра Едуарда Філіпа заявив, що у Франції щорічно знищуються або викидаються нові споживчі товари на суму понад 650 мільйонів євро.
Окрім цього, закон зобов’язує до 2023 року поступово відмовитися від використання паперу для друку чеків, зі сфери фастфуду потрібно вивести весь одноразовий пластик, , а аптекам рекомендують продавати ліки в індивідуальних дозах для кожного покупця.
Французький політик Араш Дерамбарш, який є ініціатором закону 2016 року, що змушує супермаркети жертвувати їжу замість того, щоб викидати або знищувати її, заявив, що розкритикував новий закон. За його словами він “сповнений благих намірів, але нерішучий”.
“Сьогодні, завдяки нашому закону про харчові відходи, будь-який супермаркет, який відмовляється жертвувати їжу, може бути оштрафований на 10 тисяч євро. У цьому новому законі немає штрафів. На жаль, коли немає покарання, люди просто проігнорують закон”, – повідомив Дерамбарш.
Фото: ukr.media