У Франківській міськраді створили групу з питань рівних прав жінок і чоловіків


У Івано-Франківській міській раді створили робочу групу з питань гендерної рівності, до складу якої увійшли 6 чоловіків і лише одна жінка.

Про це повідомляє видання «Курс».

Ініціатором створення групи виступила депутат Марʼяна Вершиніна. Попередньо планувалося, що групу складуть 5 депутатів: сама Вершиніна, Олексій Петечел, Юрій Лозяк, Сергій Палійчук, Микола Ковальчук.

Однак секретар міськради Віктор Синишин нагадав, що за регламентом для групи потрібно 7 обранців. Після цього міський голова Руслан Марцінків запропонував вписати ще двох депутатів — Степана Руднянина і Володимира Фецича. Це викликало неоднозначну реакцію, проте самі депутати погодилися.

Головою депутатської групи стала Мар’яна Вершиніна. Вона пояснила, що пріоритетними питаннями для групи стане розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення, запобігання домашньому насильству, зменшення різниці між чоловіками й жінками в оплаті праці, запровадження в Івано-Франківську гендерно орієнтованого бюджетування тощо.

Також учасники групи планують створити міську програму розвитку жіночого підприємництва і добитися, щоб міська рада її ухвалила.

Джерело: babel

Фото: Pexels