У Франції низку міністрів підозрюють в участі у нелегальних вечірках


У Франції розпочали розслідування щодо міністрів, які, ймовірно брали участь у підпільних вечірках у ресторанах, які ще з жовтня 2020 року закриваються на час пандемії.

Доручення перевірити політиків дав міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін.

Він вимагає від поліції Парижа перевірити інформацію про участь міністрів у вечірках та притягнути до відповідальності організаторів та інших відвідувачів таких заходів. Зазначається, що правоохоронці вже відкрили кримінальну справу, а журналісти передали матеріали, які можуть допомогти слідству.

Про це пише Le Parisien.

2 квітня французький телеканал М6 випустив репортаж про підпільну роботу розкішних ресторанів у Парижі, пише Le Figaro.

Журналісти знімали підпільний захід прихованою камерою та показали, що відвідувачі та офіціанти не дотримуються дистанції й не носять маски.

Один з організаторів вечірки анонімно розповів, що відвідував два-три підпільні ресторани та на вечерях із членами уряду.

Після того, як репортаж набрав розголосу, анонімний організатор розкрив себе. Ним виявився бізнесмен П’єр-Жан Шаленсон, який є власником Palais Vivienne, де проводять різні заходи.

Як передає Le Parisien, він через свого адвоката визнав, що коментував вечірки журналістам, проте заявив, що жартував, коли говорив про участь міністрів.

Відреагував на журналістський матеріал і міністр економіки Франції Бруно Ле Мер. За його словами, для жодної людини, зокрема й міністрів, немає привілеїв під час карантину. Водночас він хотів би почути від ресторатора імена міністрів, якщо політики справді відвідували підпільні заходи.

Натомість заступниця міністра внутрішніх справ Марлен Шіяппа запевнила, що у разі доведення участі у заборонених вечірках будь-який громадянин — зокрема й міністри чи депутати — мають отримати покарання. У Франції наразі передбачається штраф 135 євро за участь у забороненому заході під час карантину.

Заступницю також запитали, чи можлива відставка міністрів, якщо їхню вини доведуть. Чиновниця відповіла ствердно.

Джерело: leparisien.fr, hromadske.ua

Фото: Pexels