У Франції уряд заборонить пакувати у пластик деякі фрукти та овочі


У Франції з 1 січня 2022 року приблизно 30 видів фруктів та овочів мають продавати без пластикового пакування.

Частина продавців виступає проти нововведення.

Про це повідомили на сайті Мінекології Франції.

Указ про заборону пластикового пакування овочів та фруктів підписали міністерства екологічного переходу, економіки та сільського господарства. 

Це рішення стане частиною впровадження багаторічної стратегії, яку в країні ухвалили у 2020 році. Вона спрямована на скорочення одноразового використання пластику.

Торік у Франції заборонили використовувати посуд і столове приладдя з пластику.

У відомстві кажуть, що новий указ дозволить усунути понад мільярд непотрібного пластикового пакування щороку.

З січня 2022 року у пластику заборонено продавати:

  • Овочі: кабачки, баклажани, перець, огірки, помідори, цибулю, капусту, цвітну капусту, картоплю, моркву, ріпу, пастернак, редис, топінамбур та інші коренеплоди;
  • Фрукти: яблука, груші, ківі, сливи, ананаси, манго, маракую, хурму, апельсини, клементини, мандарини, лимони, грейпфрути та інші цитрусові.

Натомість деякі делікатні продукти можна продавати у пластику ще кілька років. Наприклад, зелену квасолю та виноград — до червня 2023 року, спаржу та шпинат — до грудня 2024-го, ягоди — до червня 2026-го.

RFI (Radio France Internationale) пише, що продавці продуктів виступають проти цієї заборони. Вони кажуть, що пакування для харчових продуктів становлять невеликий відсоток від усіх пластикових пакувань у Франції.

Окрім того, клієнти не хочуть, аби придбаних ними товарів торкались інші покупці. Також продавці скаржаться, що картонне пакування не дуже міцне.

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels